Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego /05.06.2022r./

4 czerwca 2022

Dzisiejszą uroczystością kończymy okres wielkanocny i rozpoczynamy czas zwykły roku kościelnego. O godz. 15.00 poświęcenie pól w Woli Wiśniowej oraz we Włoszczowie na ul. Podzamcze, Wiejska , Partyzantów.

Jutro w drugi dzień Zielonych Świątek obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła. Msze św. według porządku z dnia powszedniego.

W tym roku przypada 380 rocznica objawień M.B. we Włoszczowie. Szczegółowy program obchodów rocznicowych znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń..

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu nasza parafia będzie obchodzić uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona bł. ks. Józefa Pawłowskiego przeniesioną z 13 czerwca. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.00. Uroczystości odpustowej będzie przewodniczył i przez cały dzień będzie głosił Słowo Boże ks. Tomasz Szczepanik.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała w której poprzez procesję eucharystyczną i przygotowane ołtarze wyrażamy naszą wiarę , cześć i uwielbienie dla Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Co roku z tej racji zbierane są ofiary na kwiaty do ołtarzy. Jednak z roku na rok ta zbiórka przysparza coraz więcej trudności. Dlatego w przyszłą niedzielę do puszek wystawionych przy wyjściu z kaplicy złożymy ofiary na ten cel.

Ks. proboszcz składa podziękowanie za ofiary na prace przy kościele: K.R. nr VI z Podlipia za ofiarę w wysokości 1 tys. zł; oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary w miesiącu maju oraz w dniu dzisiejszym.

Kino „Muza” zapraszam na projekcje filmu „Żywy”. To filmowe zaproszenie do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii. Terminy projekcji znajdują się na tablicy ogłoszeń.

Na naszej stronie internetowej pod zakładką „galeria” można obejrzeć zdjęcia z uroczystości prymicyjnej księdza Alberta. Przy wyjściu można zabrać pamiątkowy obrazek prymicyjny. Ks.Albert ufundował dla naszej parafii 3 fioletowe ornaty, które zostały poświęcone na porannej Mszy św. Są one wyrazem wdzięczności dla naszej wspólnoty za towarzyszenie w jego drodze do kapłaństwa.

Po okresie pandemicznych obostrzeń wróciła możliwość pielgrzymowania do Ziemi Świętej. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka w dniach 4 -11 lutego przyszłego roku / t.j. w ferie zimowe/ . Szczegółowy program i koszt pielgrzymki znajdują się na naszej internetowej stronie oraz w wersji papierowej w zakrystii. Zapisów wraz zaliczką 1 tys. zł. można dokonywać w zakrystii.