Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Wielkanocy /29.04.2018r./

28 kwietnia 2018

We wtorek rozpoczniemy miesiąc maj , który w naszej polskiej tradycji poświęcony jest Matce Bożej. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych odprawianych: w dni powszedni po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele o godz. 16.30. Druga Msza św. w dni powszednie odprawiana będzie o godz. 17.50. Zachęcamy również do kultywowania pięknej tradycji gromadzenia się na „majówki” przy krzyżach i kapliczkach.

W środę o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie Apostolatu Maryjnego. Pół godz. przed Mszą św. modlitwa różańcowa.

W czwartek uroczystość NMP Królowej Polski a zarazem święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.O godz. 12.00 w kościele Wnieb. NMP Msza św. w intencji Ojczyzny oraz uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości.

W tym tygodniu będziemy przezywać I piątek miesiąca. Od godz. 15.00 spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. a następnie spowiedź dla wszystkich . Po nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu, której będzie przewodniczyć V Koło Różańcowe. W tym dniu została udzielona dyspensa od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Spotkanie Rycerzy Kolumba jest przeniesione na poniedziałek / 7 maja/

W piątek uroczystość odpustowa w Czarncy z racji wspomnienia patrona – Św. Floriana.

W sobotę o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Św. dzieci klas III.

W przyszłą niedzielę po Mszach Św. adoracja Najświętszego Sakramentu . Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę wesprzemy prace przy kościele. Obecnie trwa montaż instalacji wentylacyjnej.