Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Wielkiego Postu /18.03.2018r./

17 marca 2018

W najbliższy piątek w godzinach rannych udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Odwiedzimy chorych, którzy korzystają z tej posługi w pierwszy piątek miesiąca oraz tych, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii.

W najbliższą sobotę spowiedź wielkopostna w naszej parafii. Księża spowiadać będą w godz. 9.00 – 12.00 oraz 15.00 – 17.30. Przez cały dzień adorować będziemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie . Komunia Św. udzielana będzie co 20 min.

W najbliższą niedzielę opisem Męki Pańskiej rozpoczniemy Wielki Tydzień – misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Na Mszach św. poświęcenie palm. Po Mszy św. o godz. 10.30 – konkurs palm wykonanych przez dzieci.

Dniach 6 – 8 kwietnia gościć będziemy w naszym sanktuarium Kopie Cudownej Figury Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano we Włoszech. Do nawiedzenia będziemy się przygotowywać duchowo poprzez nowennę, naukę pieśni oraz przybliżenie objawień i kultu Św. Michała Archanioła. Pomoże nam w tym specjalny numer dzisiejszego numeru „Posłańca Parafialnego”, który w całości poświęcony jest temu wydarzeniu. Zachęcamy wszystkich do jego nabycia.

W sklepiku są do nabycia baranki wielkanocne Caritas.

Ks. proboszcz składa podziękowanie Zakładowi Pogrzebowemu P. Wodzisławskiej za ofiarę w wysokości 1 tys. zł. na prace przy kościele oraz wszystkim, którzy wsparli ten cel w ostatnich dniach.

W najbliższą sobotę 24 marca od godz. 9.00 w miejscowym Domu Kultury odbędzie się kiermasz wielkanocny. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym należy złożyć wypełniony formularz zgłoszenia wraz zaliczką na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela.

Przy wyjściu z kaplicy można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.