Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Wielkiego Postu /29.03.2020r./

28 marca 2020

Dziś o godz. 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Przy spowiedzi przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa i zachowujmy konieczny odstęp. Ponieważ we Mszy  św. może brać udział ograniczona liczba uczestników osoby, które skorzystają z Sakramentu Pokuty będą miały możliwość przyjęcia Komunii Św. Po Drodze Krzyżowej adoracja Najświętszego Sakramentu, której będzie przewodniczyć IV Koło Różańcowe.

W najbliższy piątek zostanie odprawiona tylko jedna Droga Krzyżowa, po Mszy św. o godz. 17.00.

W sobotę o godz. 6.30 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w ramach pierwszych sobót miesiąca.

W przyszłą niedzielę opisem Męki Pańskiej i obrzędem poświęcenia palm rozpoczniemy Wielki Tydzień. Zmiana tajemnic różańcowych indywidualnie. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Prace przy budowie kościoła, które zostaną wznowione w tym miesiącu możemy wesprzeć poprzez wpłatę na konto parafialne.

W najbliższą sobotę zapowiedziana była spowiedź w naszej parafii. Z racji przepisów dotyczących zgromadzeń nie możemy zorganizować spowiedzi dla całej parafii z udziałem kapłanów dekanatu. Pragniemy jednak by osoby, które pragną przygotować się do przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych modły się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. Od jutra przez cały tydzień będzie dyżur księdza w konfesjonale w godz. 9.00 – 10.00 oraz 16.00 – 17.00. Osobom, które skorzystają z Sakramentu Pokuty będzie udzielona Komunia Św. Prosimy by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni gdyż nie będziemy w stanie wyspowiadać większej ilości wiernych.

W zaistniałej sytuacji nie ma możliwości by udać się do chorych z posługa sakramentalną. Zachęcamy by chorzy skorzystali z odpustu udzielonego przez Ojca Świętego.

Z racji braku możliwości osobistego uczestnictwa we Mszach Św. i nabożeństwach większej liczby osób podjęliśmy starania by z naszej kaplicy możliwy był przekaz on line. Na pewno w mediach będą transmitowane Liturgie Wielkiego Tygodnia i Świąt, ale pragniemy by nasi parafianie i sympatycy naszej parafii mogli uczestniczyć za pomocą internetowego łącza w Liturgii odprawianej w naszym sanktuarium. Chcemy , by przekaz rozpoczął się od Niedzieli Palmowej . Informacja na ten temat będzie umieszczona naszej internetowej stronie. Prosimy śledzić wiadomości.

W zakrystii w cenie 5 zł. są do nabycia baranki wielkanocne Caritas. Można je nabywać w godzinach w których odprawiane są Msze św.

Zachęcamy do trwania na modlitwie różańcowej w rodzinach oraz indywidualnie codziennie o godz. 20.30. Niech nabożeństwa wielkopostne : Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będą naszym przebłaganiem Boga i wyproszeniem łaski zmiłowania i oddalenia niebezpieczeństwa. Zachęcamy do lektury i medytacji głębokiego i pełnego wiary w Bożą Opatrzność Orędzia wygłoszonego przez Ojca Świętego Franciszka na pustym placu Św. Piotra w miniony piątek. Orędzie jest dostępne na naszej internetowej stronie.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego Przewodniczący Konferencji Episkopatu Portugalii w Fatimie zawierzył świat Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Akt ten został ponowionym przez Przewodniczącego Episkopatu Polski , który zwierzył Mary Polskę. Odmawiany jest on dzisiaj w naszym sanktuarium. Zawierzamy w nim Matce Najświętszej naszą parafię i każdego z nas.