Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Wielkanocy /09.05.2021r./

8 maja 2021

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. dla Koła Przyjaciół Radia Maryja. Pół godziny przed Mszą św. modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, któremu będzie przewodniczył wikariusz sądowy ks. Dariusz Gącik.

W sobotę o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach alumn naszej parafii Albert Pianka przyjmie z rąk księdza biskupa Jana Piotrowskiego święcenia diakonatu. Otoczmy kandydata do święceń naszą modlitwą.

W najbliższą niedzielę , 40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Za naszym pośrednictwem burmistrz gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zwraca się do mieszkańców z prośbą o dokonanie samospisu internetowego z wykorzystaniem aplikacji znajdującej się na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. Prośba by osoby młode pomogły swoim rodzicom , dziadkom i innym członkom rodziny w dopełnieniu tego obowiązku. Można skorzystać również z infolinii.

Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach zwraca się z apelem o czujność zwłaszcza osób starszych. Pomimo sytuacji epidemiologicznej świętokrzyska Policja w dalszym ciągu odnotowuje wzmożoną aktywność przestępców dokonujących oszustw na osobach starszych. W celu wyłudzenia pieniędzy oszuści podszywają się pod policjantów, najbliższych członków rodziny a w ostatnim czasie nawet pod lekarzy. W razie jakichkolwiek prób wyłudzenia pieniędzy bądź podejrzanych sytuacji proszę dzwonić pod numer alarmowy 112. Pamiętajmy , że często od nas samych , od naszej rozwagi i przezorności zależy nasze bezpieczeństwo.