Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Wielkanocy /22.05.2022r./

21 maja 2022

W sobotę o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach diakon naszej parafii Albert Pianka przez posługą biskupa Jana Piotrowskiego przyjmie świecenia prezbiteratu.W niedzielę 29 maja o godz. 12.00 ksiądz Albert odprawi  Mszę św. prymicyjną. O godz. 11.30 w asyście swoich najbliższych, przedstawicieli Seminarium Duchownego i parafian ksiądz prymicjant przejdzie procesyjnie do kaplicy by po raz pierwszy stanąć przy ołtarzu jako kapłan i sprawować swoją pierwszą Eucharystię. Święcenia kapłańskie diakona Alberta oraz Msza św. prymicyjna są uwieńczeniem jego 6 – letniej nauki i formacji w WSD w Kielcach ale również owocem wiary , modlitwy i troski Jego rodziców, najbliższych i całej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do osobistego uczestnictwa w święceniach kapłańskich i Mszy św. prymicyjnej.

W przyszłą niedzielę, 40 dni po zmartwychwstaniu będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu na Msze św. o godz. 17.00 i spotkanie zapraszamy rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.