Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Zwykłej /11.02.2018r./

10 lutego 2018

Dziś na Mszy św. o godz. 17.00 – poświęcenie sztandaru Rycerzy Kolumba. Ta uroczystość jest dziękczynieniem i zwieńczeniem trzyletniej działalności Rycerzy Kolumba naszej parafii oraz wyrazem wdzięczności dla wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w ufundowanie sztandaru.Ks. proboszcz składa podziękowanie Rycerzom Kolumba za ofiarę w wysokości 2,5 tys. zł. na prace przy budowie kościoła.

W najbliższą środę symbolem posypania naszych głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową wejdziemy na 40-dniową drogę pokuty, przemiany i rozważania Męki Pańskiej. Motywem przewodnim wielkopostnej drogi są słowa proroka Joela „Rozdzierajcie wasze serca a nie szaty” . Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 6.30. ; 8.00; 16.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wielki Post jest czasem rozważania ceny naszego zbawienia – tajemnicy męki , śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej odprawianej:

– dla dzieci – o godz. 16.30

– dla dorosłych – po Mszy św. o godz. 17.00

– dla młodzieży – o godz. 19.00

oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30. Na Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie kazania.

Przy głównym wyjściu z kaplicy można zabrać ulotkę informującą o możliwości odliczenia 1% podatku na rzecz pomocy młodemu człowiekowi, który uległ wypadkowi i jest w trakcie kosztownej rehabilitacji.

Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.