Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Zwykłej /14.02.2021r./

13 lutego 2021

W najbliższą środę  obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy 40 dniowy post. Czas umartwienia , pokuty i duchowego przygotowania do przeżycia wielkiej tajemnicy naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową każdego katolika obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach : Drogi Krzyżowej – odprawianej w piątek : dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00 będzie bez kazania.

Od najbliższej niedzieli przez cały Wielki Post będzie odbywał swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Tomasz Chowaniec z parafii Św. Trójcy w Jędrzejowie.

Wchodząc do kaplicy głównym wejściem, po lewej stronie można korzystać z automatu do dezynfekcji rąk. Wraz ze środkami dezynfekcyjnymi otrzymaliśmy go dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego we Włoszczowie.