Ogłoszenia duszpasterskie VII Niedzieli Zwykłej /24.02.2019r./

23 lutego 2019

W  naszej diecezji trwa całoroczna modlitwa w intencji powołań. Każdego dnia w jednej z parafii odprawiana jest Msza św. w tej intencji. W dniu jutrzejszym Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji naszych alumnów Alberta i Grzegorza odprawiana zostanie  w naszym sanktuarium o godz. 6.30.

W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00.Na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie zapraszamy Rycerzy Kolumba. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, której będzie przewodniczyć III Koło Różańcowe.

W najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 odprawiane będzie drugie z dziewięciu nabożeństw pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę wesprzemy prace wykończeniowe we wnętrzu kościoła.

W każdą niedzielę rozprowadzanych jest ok. 300 egzemplarzy „Posłańca Parafialnego”. Cieszymy się że nasza gazetka parafialna znajduje licznych nabywców i pomaga w przekazywaniu wielu ważnych treści. Jednak połowa gazet zabierana jest nieodpłatnie. Zwracamy się z prośbą by wspierać wydawanie gazetki przynajmniej minimalną kwotą 1 zł. Pieniądze te są potrzebne do zakupu niezbędnych materiałów, w tym papieru , tonerów oraz serwisu kserokopiarki. W minionym tygodniu naprawa kserokopiarki kosztowała nas 1800 zł. Liczymy za zrozumienie.

W minionym tygodniu zostały zakończone prace wewnątrz kościoła przy wykonaniu prezbiterium, kaplicy Najświętszego Sakramentu oraz inne prace murarsko – betoniarskie. Koszt zakończonego etapu to 77 tys. zł.

Ks. proboszcz składa podziękowanie K.R. nr. II za ofiarę w wysokości 600 zł. na prowadzone prace.

Podajemy do wiadomości, iż nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chęć uczestnictwa w pielgrzymce zgłosiło 50 osób. Wszystkich, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w pielgrzymkach do Ziemi Świętej i Norwegii prosimy o zabranie z zakrystii formularza „Zgłoszenia uczestnictwa” . Wypełniony formularz wraz z zaliczką 500 prosimy dostarczyć do zakrystii lub kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli włącznie.