Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedzieli Zwykłej /03.03.2019r./

2 marca 2019

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym należy złożyć wypełnione „Zgłoszenie Uczestnictwa” na pielgrzymki wraz z zaliczką. Z powodu dużego zainteresowania Pielgrzymką do Ziemi Świętej pragniemy podać do wiadomości iż kolejna grupa organizowana jest na przyszły rok w dniach 2 – 9 marca. W zakrystii bądź telefonicznie można zgłaszać chęć uczestnictwa.

W najbliższą środę obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Czas pokuty, nawrócenia i przemiany.  Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 16.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawianej w każdy piątek :

-dla dzieci o godz. 16.30

– dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00

– dla młodzieży o godz. 19.00.

W każdą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. W związku z tym Msza św. o godz. 17.00 będzie bez kazania. Uczestnicząc w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W najbliższy piątek 8 marca na Mszach św. naszym modlitwom polecać będziemy wszystkie kobiety w dniu ich święta.

Ks. proboszcz składa podziękowanie za ofiary na prace przy kościele: K.R. III za ofiarę w wysokości 1 tys. zł. oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary w miesiącu lutym oraz w dniu dzisiejszym.