Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedzieli Zwykłej /26.02.2017r./

26 lutego 2017

W najbliższą środę kapłan posypie nasze głowy popiołem na znak umartwienia i pokuty. Ten znak przypomni nam, że Wielki Post to czas zadbania o naszą nieśmiertelną duszę, którą otrzymaliśmy od Boga i która do Boga wróci. Poprzez nabożeństwa wielkopostne, rekolekcje, sakrament pojednania i pokuty, post, jałmużnę wielkopostną oraz osobiste wyrzeczenia i pokutę pragniemy zbliżyć się do Boga i drugiego człowieka. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 16.00 i 18.00. W Wielkim Poście zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach: Drogi Krzyżowej odprawianej w każdy piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00 dla młodzieży o godz. 19.00 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.30. Na Drogę Krzyżową o godz. 16.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Niedzielna Msza św. o godz. 17.00 będzie bez kazania.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. dla Apostolatu Maryjnego. 20 min. przed Mszą św. modlitwa różańcowa.

W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a po Niej adoracja Najświętszego Sakramentu, której będzie przewodniczyć III Koło Różańcowe. Do udziału we Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy Rycerzy Kolumba, którzy poprowadzą Drogę Krzyżową .

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę włączymy się w spłatę długu zaciągniętego z racji wykonania pokrycia kościoła, który na dzień dzisiejszy wynosi 192 tys. zł.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie Zakładowi Pogrzebowemu P. Okręglickich za ofiarę w wysokości 1 tys. zł. oraz wszystkim, którzy w miesiącu lutym złożyli ofiary na budowę świątyni.

Do dzisiejszego numery „Posłańca Parafialnego” dołączony jest specjalny dodatek. Jest nim „Zdrapka Wielkopostna”, która może być pomocą w wielkopostnej drodze na której stawiamy sobie indywidualne postanowienie na Wielki Post i każdego dnia odkrywamy dla siebie nowe zadanie. Inspiracją do tych postanowień są ważne okoliczności, a mianowicie: rocznica 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Jasnogórskiego, 100- lecie objawień fatimskich oraz rok Świętego Alberta. Zachęcamy do nabycia dzisiejszego numeru naszej gazetki parafialnej.