Ogłoszenia duszpasterskie X Niedzieli Zwykłej /5.06.2016r./

4 czerwca 2016

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym należy dokonać opłaty pielgrzymki do Dachau oraz na alpejskie szlaki Austrii i Szwajcarii.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. 20 min. przed Mszą św. modlitwa różańcowa.

W najbliższą niedzielę uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci patrona bł. Józefa Pawłowskiego. O godz. 12.00 suma odpustowa z procesją wokół kaplicy, której będzie przewodniczył ks. Dariusz Gącik – wikariusz generalny Kieleckiej Kurii.  Poświęci on również nowy obraz naszego patrona przed, którym będziemy się modlić zarówno w tej kaplicy jak i w przyszłym kościele. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta kwestować będzie na rzecz osób i rodzin skrajnie ubogich z terenu naszego miasta i gminy, korzystających z gorących posiłków w kuchni prowadzonej przez Towarzystwo.

Składamy podziękowanie ks. Maciejowi Guździołowi za dar dla naszej parafii, którym jest ornat z wizerunkiem naszego patrona. Jest to podziękowanie za modlitewne towarzyszenie na drodze do kapłaństwa. Osoby, które nie uczestniczyły we Mszy św. prymicyjnej ks. Macieja mogą przy wyjściach z kaplicy zabrać pamiątkowy obrazek.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie Kołu Przyjaciół Radia Maryja za ofiarę na pokrycie kościoła w wysokości 1060 zł. złożoną z racji pielgrzymki do Lichenia i Torunia.

W tym tygodniu rozpocznie się remont schodów bocznych od zachodniej strony kaplicy.

Za dwa tygodnie, w niedzielę /19 czerwca/ Rycerze Kolumba oraz katecheci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum organizują przy naszej kaplicy piknik dla dzieci. W ramach pikniku będą miały miejsce: występy artystyczne, konkursy z nagrodami oraz liczne atrakcje przygotowane dla dzieci. Już dziś zapraszamy do udziału. Szczegółowy program zostanie podany w najbliższą niedzielę.