Ogłoszenia duszpasterskie XI Niedzieli Zwykłej /18.06.2017 r./

18 czerwca 2017

W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy codziennie na Mszę św. o Najświętszej Eucharystii oraz procesję eucharystyczną o godz. 17.00.

W czwartek zakończenie Oktawy. Msza św. o godz. 18.00, a po Niej procesja do czterech ołtarzy. Przygotowanie ołtarzy według porządku z Bożego Ciała. Na zakończenie procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

W tym dniu o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Do uczestnictwa w tym eucharystycznym dziękczynieniu zapraszamy uczniów, nauczycieli pracowników szkół i rodziców. Spowiedź 20 minut przed Mszą św. Dyrekcja Placówek Oświatowych nr 2 zwraca się z prośbą by z powodu trwających prac przy budowie boiska w tym dniu nie wjeżdżać samochodami na teren szkolny.

Dziś w czasie uroczystości odpustowej ksiądz biskup poświęci obraz naszego Patrona bł. ks. Józefa Pawłowskiego, który rozpocznie peregrynację w rodzinach naszej parafii. Prosimy by w zakrystii rezerwować dzień w którym dana rodzina przyjmie obraz .

Ks. Proboszcz składa podziękowanie wszystkim, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę na budowę kościoła.

Zachęcamy do obejrzenia na naszej internetowej stronie relacji filmowej w udziału naszej scholi dziecięcej „Boże Echo” w Wieczorze Uwielbienia na kieleckim Rynku oraz relacji fotograficznych z życia naszej parafii w ostatnim tygodniu.