Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedzieli Zwykłej / 11.08.2019r./

10 sierpnia 2019

We wtorek o godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, któremu będzie przewodniczył ks. Piotr Orlikowski.

W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP nazywana w polskiej, religijnej tradycji świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Na Mszach św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Jest to zarazem kolejna rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego. W tym dniu swoją uroczystość odpustową przeżywają: sąsiednia włoszczowska parafia,  parafia Kurzelów i parafia Oleszno.

Ks. proboszcz składa podziękowania kierowcom, którzy z racji poświęcenia pojazdów złożyli ofiarę na kościół w wysokości 2140 zł.

Zainteresowanych bezpłatnym badaniem wzroku odsyłamy do ogłoszenia na tablicy ogłoszeń.

31 sierpnia / w sobotę / odbędzie się V Rowerowa Pielgrzymka Samorządowców i Mieszkańców Ziemi Włoszczowskiej na Jasną Górę. Szczegóły dotyczące programu oraz uczestnictwa znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń.