Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedzieli Zwykłej /13.08.2017r./

12 sierpnia 2017

Składamy podziękowanie wszystkim, którzy okazali gościnność pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę. Pielgrzymi zapewniają o wdzięczności ,którą wyrażą w modlitwie przed obliczem Czarnej Madonny.

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym należy dokonać opłaty pielgrzymki do Gietrzwałdu i Św. Lipki.

Dziś o godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, któremu będzie przewodniczył ks. Szymon Górski . Spowiedź 20 min. przed Mszą św.

We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP. Maryja z ciałem i duszą zostaje wzięta do nieba by być obecna ze swoim Synem w tajemnicach chwalebnych oraz wstawiać się za nami u Boga. Msze św. w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego. Uroczystość ta nosi również nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Na Mszach św. poświęcimy bukiety z ziół, kwiatów i zbóż. W tym dniu swoją uroczystość odpustową obchodzą parafie: we Włoszczowie, Olesznie i Kurzelowie .

W czwartek wyrusza rowerowa pielgrzymka do sanktuarium MB Bolesnej w Wielgomłynach. Pielgrzymka rozpoczyna się modlitwa w naszym sanktuarium o godz. 7.45.

W dniach 11-13 sierpnia w miejscowym Domu Kultury odbywały się warsztaty Młodzieżowych Orkiestr Dętych z Włoszczowy oraz Przecławia / woj. podkarpackie/ . Dziś o godz. 17.00 orkiestry wraz z kapelmistrzami zapraszają na koncert przed Domem Kultury.