Ogłoszenia duszpasterskie XV Niedzieli Zwykłej /16.07.2017r./

15 lipca 2017

W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pana kościelnego Krzysztofa z racji jego imienin.

W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. modlitwa za kierowców oraz poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy poświęceniu będą przeznaczone na prace przy kościele.

W nadchodzącą niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00; 10.30 i 12.00 wystąpi zespół z Ukrainy. Dobrowolne ofiary złożone po Mszy św. będą przeznaczone na Dom Dziecka w Tarnopolu.

Jeśli obraz ks. Józefa Pawłowskiego zabierany jest przez rodziny mieszkające w sąsiedztwie w bloku bądź na ulicy , nie ma potrzeby by przynosić go do kościoła. Wskazane jest jednak by rodzina przyjmująca obraz uczestniczyła w tym dniu we Mszy św.

Z powodu zbyt małej ilości uczestników planowana na wrzesień pielgrzymka do Francji nie odbędzie się.

Ks. proboszcz składa podziękowanie uczestnikom pielgrzymki do Sandomierza za ofiarę na budowę kościoła w wysokości 860 zł oraz rodzinom, które z racji nawiedzenia obrazu naszego Patrona złożyły ofiary na ten cel. Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki do Sandomierza zostanie odprawiona 17 września o godz. 10.30. W intencji uczestników pielgrzymki na Maltę w tym dniu o godz. 12.00.

Zakończony został pierwszy etap prac wykończeniowych przy zewnętrznej stronie kościoła. Na ten etap złożyło się: ocieplenie ścian oraz położenie struktury tynku, montaż rynien i rur spustowych oraz zamontowanie parapetów okien w ścianach bocznych  i  ścianach szczytowych kościoła. Koszt tego etapu to 145 tys. 700 zł. W najbliższym czasie rozpoczniemy prace przy wykonaniu instalacji odwodnienia kościoła.

Osoby, które pragną udać się na Pieszą Pielgrzymkę Kielecką proszone o zabranie zaświadczenia z zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przewodnikiem grupy żółto – niebieskiej w której pielgrzymuje nasza parafia jest ks. Paweł Rej.