Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedzieli Zwykłej /17.07.2016r./

16 lipca 2016

W najbliższą sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Św. Kingi w Nowym Korczynie. W programie pielgrzymki: zwiedzanie zabytków Nowego Korczyna , procesja do źródła Św. Kingi, spowiedź i ucałowanie relikwi Św. Kingi, Msza św. pod przewodnictwem biskupa ordynariusza oraz inscenizacja związana z pobytem Św. Kingi w Nowym Korczynie. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na pielgrzymkę do Nowego Korczyna. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kaplicy.  Zapisy do czwartku w zakrystii.

W ramach Światowych Dni Młodzieży od najbliższego wtorku /19 lipca/ na terenie parafii Wnieb. NMP we Włoszczowie przebywać będzie grupa 57 Włochów z diecezji Novara. Wolontariusze wraz z kapłanami zapraszają w najbliższą niedzielę /24 lipca/ na uroczystą sumę o godz. 12.00 w kościele Wnieb. NMP odprawianą przez ks. Mirosława Cisowskiego. W tym dniu o godz. 16.00 na Rynku odbędzie się wspólny festyn zakończony uwielbieniem Chrystusa. Szczegółowe informacje znajdują się  na plakacie na tablicy ogłoszeń.

W najbliższą niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy się modlić w intencji kierowców z racji wspomnienia Patrona – Św. Krzysztofa. Po Mszach św. poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji przez kierowców będą przeznaczone na finansowanie pokrycia kościoła. Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana w intencji pana kościelnego Krzysztofa z racji jego imienin.

6 sierpnia pod hasłem „Kościół naszym domem” wyruszy z Wiślicy XXXI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przewodnikiem grupy żółto- niebieskiej w której pielgrzymuje nasza parafia będzie ks. Paweł. Osoby, które pragną udać się na Pielgrzymkę proszone są o zaopatrzenie się w kartę pielgrzyma w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu do Wiślicy. Chęć takiego wyjazdy proszę zdeklarować w zakrystii do końca tego miesiąca.

Ks. proboszcz składa podziękowanie wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na pokrycie kościoła. Zakończone zostało krycie wschodniej części dachu, obecnie trwają prace przy pokryciu wieży. W minionym tygodniu zostały sprowadzone kolorowe szyby, które będą zamontowane w przeszklonej części wieży. Szyby zostały pomalowane i wypalone w pracowni witraży malowanych w Łodzi w której też wykonywane były  witraże do naszej kaplicy. Szyby zostały oprawione w aluminiowe ramy przez firmę Effector. Koszt szyb wraz z malowaniem  to suma 31500 zł.

Osoby pragnące założyć własną działalność w ramach „Świętokrzyskiej Akademii Przedsiębiorczości” odsyłamy do szczegółowych informacji na tablicy ogłoszeń oraz na naszej internetowej stronie parafialnej.