Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedzieli Zwykłej /23.07.2017r./

23 lipca 2017

We wtorek odpust w parafii Kurzelów z racji wspomnienia Patronki parafii św. Anny.

6 sierpnia z Wiślicy wyruszy XXXVI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby, które pragną w niej uczestniczyć prosimy o zabranie karty uczestnika z zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ramach Pielgrzymki istnieje tzw. Grupa Duchowa złożona z osób, które osobiście nie mogą w niej uczestniczyć ale pragną towarzyszyć każdego dnia pielgrzymom poprzez modlitwę i ofiary duchowe. Osoby, które pragną włączyć się w duchowe pielgrzymowanie prosimy o zabranie ulotki przy głównym wyjściu z kaplicy.

W minionym tygodniu został zamontowany witraż we frontowej ścianie kościoła. Witraż przestawiający zmartwychwstałego Chrystusa ma 6,1 m2 i został wykonany w krakowskiej pracowni witraży – Furdyna. Jego koszt to 19520 zł. Fundatorem witraża jest jedna z rodzin naszej parafii , której wyrażamy wdzięczność za ten dar. By go obejrzeć można w dniu dzisiejszym wejść do środka kościoła i obejrzeć zarówno witraż jak i wnętrze.

Ks. proboszcz składa podziękowanie rodzinom, które w minionym tygodniu z racji nawiedzenia obrazu naszego Patrona złożyły ofiary na prace przy kościele.

Przypominamy, że w punkcie skupu surowców wtórnych w dawnym Trans Budzie można składać makulaturę i złom wspierając w ten sposób zbiórkę na sztandar dla Rycerzy Kolumba naszej parafii.