Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedzieli Zwykłej /24.07.2016r./

29 lipca 2016

W tych dniach cała Polska żyje wielkim wydarzeniem duchowym jakim są Światowe Dni Młodzieży.Jest to święto młodych całego świata , którzy tym razem  przybyli do naszej Ojczyzny by publicznie wyznać swoją wiarę i radość z przynależności do Kościoła Chrystusowego. Ta radość w najbliższych dniach będzie spotęgowana przez wizytę Ojca Św. Franciszka, który przybywając na polską ziemię w dniach 27 – 31 lipca  nawiedzi: Częstochowę, obozy Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu, Prokocim oraz Kraków. Młodzi spotkają się w Krakowie z Ojcem Św. na wspólnych Eucharystiach, Drodze Krzyżowej i czuwaniu w różnych miejscach: na krakowskich Błoniach, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia , Sanktuarium św. Jana Pawła II, przy papieskim oknie na ul. Franciszkańskiej, oraz w Campus Misericordiae w Brzegach k/ Krakowa. Niech nasze myśli, serca i modlitwa towarzyszą młodym w dniach ich Święta Wiary.

We wtorek odpust w parafii Kurzelów z racji wspomnienia Św. Joachima i Anny.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w naszej kaplicy zostanie odprawiona Msza św. z udziałem włoszczowskiej Policji z racji obchodzonego w lipcu Święta Policji. Zapraszamy do udziału policjantów i ich rodziny. Wspólnie będziemy się modlić o bezpieczeństwo i Bożą opiekę w ich służbie oraz o wszelkie łaski potrzebne dla ich rodzin.

Przypominamy, że osoby , które pragną się udać na Pieszą Pielgrzymkę Kielecką proszone są o zaopatrzenie się w zakrystii lub kancelarii w kartę pielgrzyma. Uczestnicy, którzy pragną udać się do Wiślicy wspólnym środkiem transportu proszeni są o zapisanie się w zakrystii.