Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedzieli Zwykłej

24 lipca 2021

Dzisiaj w modlitwie zawierzymy Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa wszystkich kierowców i podróżujących wypraszając dla nich łaskę bezpiecznego podróżowania oraz odpowiedzialności za wszystkich użytkowników dróg.  Stara tradycja podaje, że święty Krzysztof, który był rzymskim żołnierzem, został ochrzczony przez pustelnika i za jego radą osiadł nad rzeką, służąc pomocą podróżnym. Poniósł śmierć za wiarę w czasie prześladowania za panowania cesarza Decjusza . Jako swojego patrona czcili świętego Krzysztofa przewoźnicy, tragarze, flisacy i pielgrzymi. Współcześnie jest czczony jako patron kierowców, a jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych, które za chwile poświęcimy. Przy wyjściach: głównym oraz w stronę parkingu można złożyć ofiarę, która będzie wsparciem prac prowadzonych w kościele. Ze stolika można również zabrać drobną pamiątkę dzisiejszego poświęcenia. Po końcowym błogosławieństwie kapłan poświęci pojazdy.

Módlmy się:

Boże, Ty mocą swojego Słowa stworzyłeś wszechświat, dałeś człowiekowi władzę nad całym stworzeniem i moc doskonalenia świata według zamysłów Twojej woli. Spraw, aby te pojazdy, które są dziełami ludzkiej mądrości i pracy, dzięki Twojemu błogosławieństwu służyły dobru ludzi, ich pracy i wypoczynkowi.
Za wstawiennictwem świętego Krzysztofa obdarz roztropnością wszystkich, którzy będą się posługiwać tymi pojazdami. Niech ostrożnie i bezpiecznie odbywają swoje podróże i troskliwie dbają o bezpieczeństwo innych ludzi.
Gdy będą się udawać do pracy lub na odpoczynek, niech w drodze towarzyszy im zawsze Chrystus. Który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

 Niech Pan kieruje waszymi podróżami, abyście żyli w pokoju i doszli do życia wiecznego.