Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedzieli Zwykłej /05.08.2018r./

4 sierpnia 2018

W dniu jutrzejszym ministranci naszej parafii wyjeżdżają na wakacyjny wyjazd w góry.

We wtorek wyruszy rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium Bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Zbiórka o godz. 7.45 przy naszym Sanktuarium.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W piątek odpust w parafii Kluczewsko z racji liturgicznego wspomnienia Patrona Św. Wawrzyńca.

W tym tygodniu w naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów:

– w czwartek w Woli Wiśniowej Pielgrzymkę Sandomierską

– w piątek  Pielgrzymkę Kielecką

– w sobotę Pielgrzymkę Lubelską

Niech otwarte drzwi naszych domów i mieszkań oraz nasza gościnność będą wyrazem staropolskiego powiedzenia „Gość w dom, Bóg w dom”.

Jak co roku Pasterze Kościoła w Polsce zachęcają by miesiąc sierpień był miesiącem trzeźwości. W roku Jubileuszu 100 – lecia odzyskania Nie[podległości biskupi zachęcają by 100 dni dzielących nas od Jubileuszu przeżytych w abstynencji ofiarować w intencji Ojczyzny.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie K.R. nr VIII za ofiarę w wysokości 500 zł. oraz wszystkim , którzy wsparli prace przy wykańczaniu wnętrza kościoła w dniu dzisiejszym.

W minionym tygodniu zostały rozpoczęte prace przy wykonaniu zbrojonej wylewki na całej powierzchni kościoła i zaplecza.

W gablocie z ogłoszeniami znajdują się informacje na temat badań mammograficznych i cytologii przekazane przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach.

Intencja modlitewna dla Kół Różańcowych: o łaskę wyjścia z nałogu dla osób uzależnionych od nałogu alkoholizmu w naszej parafii.