Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedzieli Zwykłej /14.08.2016r./

13 sierpnia 2016

Składamy podziękowanie wszystkim, którzy przyjęli pod swój dach pielgrzymów zmierzających na spotkanie z Matką Bożą Częstochowską.

Niech Ona swoją opieką i wstawiennictwem wynagradza wszelkie okazane dobro.

Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Maryja w uznaniu swoich zasług jako Matka Boga z ciałem i duszą zostaje wzięta do nieba, by być naszą Przewodniczką, Orędowniczką i Wspomożycielką. Jej Wniebowzięcie wskazuje nam cel  ziemskiego pielgrzymowania. Msze św. w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na Mszach św. poświęcenie kwiatów i ziół. W tym dniu swoją uroczystość odpustową obchodzi sąsiednia włoszczowska parafia.

18 sierpnia /w czwartek/wyruszy II Rowerowa Pielgrzymka Samorządowców i Mieszkańców Ziemi Włoszczowskiej do Gidel. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Pielgrzymując do Matki Bożej Gidelskiej zgłębiamy Boże Miłosierdzie”. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na plakacie w tablicy ogłoszeń. Zapisy do 16 sierpnia pod numerem tel. podanym na plakacie.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie za ofiary na pokrycie kościoła złożone w minioną niedzielę na tacę w wysokości 4820 zł.