Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedzieli Zwykłej /25.08.2019r./

24 sierpnia 2019

Codziennie miliony chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu. Dla uciskanych chrześcijan bardzo ważne jest wsparcie i zrozumienie okazywane ze strony współwyznawców z całego świata. Peregrynacja obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan , jest okazją nie tylko do wsparcia modlitewnego , ale również zachęta do poczynienia refleksji czy i my w różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dawania świadectwa wiary. Ikonę na zamówienie Rycerzy Kolumba wykonał słynny ikonograf  Fabrizio Diomedi a poświęcił Ją arcybiskup Aleppo. Obraz w naszym sanktuarium będzie do piątku włącznie. Codziennie od godz. 16.00 będzie możliwość indywidualnej modlitwy a o godz. 16.20 w każdy dzień nawiedzenia wspólny różaniec i modlitwa za prześladowanych chrześcijan.

Jutro będziemy przeżywać uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. odprawiane będą według porządku z dnia powszedniego.

We wtorek gościć będziemy w naszym sanktuarium ks. Wiesława Brodnickiego, który odwiedza parafie w Polsce z relikwiami i olejem Św. Charbela libańskiego mnicha. Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 . Po Mszy św. rozpocznie się nabożeństwo adoracji i ucałowania relikwii Św. Charbela, namaszczenie olejem oraz modlitwa przez Jego wstawiennictwo. W czasie tych nabożeństw udokumentowano już wiele uzdrowień cielesnych i duchowych. Zapraszamy wszystkich do spotkania ze Świętym Charbelem , do zapoznania się z Jego postacią i modlitwy przez Jego wstawiennictwo.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę wesprzemy prace wykończeniowe we wnętrzu kościoła.

Do przyszłej niedzieli włącznie należy dokonać opłaty pielgrzymki autokarowej.

Ks. proboszcz składa podziękowanie K.R. Św. Józefa z parafii Wnieb. NMP za ofiarę w wysokości 600 zł. na prace przy budującym się kościele.