Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedzieli Zwykłej /26.08.2018r./

25 sierpnia 2018

W przyszłą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę wesprzemy prace przy wykańczaniu wnętrza kościoła.

W dniach 15-16 września /t.j. sobota- niedziela/ organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do: Zamościa, Roztocza, Leżajska i Łańcuta. Zapisów na wyjazd można dokonywać w zakrystii. Opłaty pielgrzymki w wysokości 250 zł. należy dokonać w najbliższą niedzielę.

W okazji 100 – lecia Niepodległości Państwa Polskiego w Kieleckim Centrum Kultury 23 września odbędzie się koncert w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz Zespołu „Śląsk”. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Chętnych prosimy o zapisy do 15 września w celu rezerwacji odpowiedniej ilości miejsc. Opłata za przejazd – 20 zł. przy zapisie w zakrystii.

W ostatnich dniach został ukończona wylewka betonowa , zbrojona na całej powierzchni kościoła i zaplecza. Koszt wykonanych prac to 79 600 zł. Ks. proboszcz składa podziękowanie wszystkim, którzy wspierają prowadzone prace. Relację fotograficzna z prowadzonych prac można obejrzeć na naszej internetowej stronie pod zakładką „kronika budowy”.

Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja na temat szkolenia organizowanego na terenie Włoszczowy dla osób: zagrożonych ubóstwem, bezrobotnych, biernych zawodowo i z niepełnosprawnościami. Za udział w szkoleniu uczestnik otrzymuje stypendium. Zwracane są też wszelkie koszty związane z dojazdem i uczestnictwem w kursie.