Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedzieli Zwykłej /29.08.2021r./

28 sierpnia 2021

Po wakacjach wraca stały porządek Mszy św. popołudniowych w dni powszednie / 17.00 i 17.30/.

W środę o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zapraszamy do modlitwy wszystkich, który ten czas chcą rozpocząć z Bogiem i prosić o Jego błogosławieństwo i opiekę. Na Mszy św. będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie Apostolatu Maryjnego. Pół godz. przed Mszą św. modlitwa różańcowa.

W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę za wstawiennictwem naszego Patrona. Przypominamy, że do skrzynki na bocznym ołtarzu można składać intencje modlitewne. Spowiedź od godz. 16.00 z racji I piątku miesiąca.. Po Mszy św. o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, której będzie przewodniczyć IX Koło Różańcowe. Po Mszy św. spotkanie Rycerzy Kolumba.

W sobotę o godz. 6.30 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji I soboty miesiąca.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną na tacę wesprzemy prace wykończeniowe we wnętrzu kościoła.

W niedzielę 12 września Kościół w Polsce będzie przeżywał radość z beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz założycielki Ośrodka dla ociemniałych w Laskach, Matki Elżbiety Róży Czackiej. Beatyfikacja będzie miała miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 12.00 . Ze względów pandemicznych będzie w niej mogła uczestniczyć tylko skromna liczba wiernych. Wszyscy, którzy zechcą będą mogli łączyć się duchowo poprzez transmisję. Przy głównym wyjściu z kaplicy w cenie 7 zł. można nabyć publikacje o kard. Stefanie Wyszyńskim. Zachęcamy do przybliżenia sobie postaci tego wielkiego pasterza Kościoła w Polsce, który w trudnych czasach komunizmu walczył o Kościół , wiarę i był wielkim czcicielem Matki Bożej.

Od najbliższej niedzieli wznowione będzie wydanie „Posłańca Parafialnego”