Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedzieli Zwykłej /28.08.2016r./

27 sierpnia 2016

W czwartek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Niech wspólna modlitwa dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców będzie dziękczynieniem za dar dobrze i bezpiecznie przeżytych wakacji oraz prośbą o Bożą opiekę i błogosławieństwo w rozpoczętym roku szkolnym. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty w czasie Mszy św. rozpoczynającej rok szkolny lub na I piątek miesiąca.

Od czwartku wraca stały porządek Mszy św. popołudniowych w dni powszednie: o godz. 17.00 i 17.30. Również po wakacyjnej przerwie zapraszamy w każdy piątek o godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia oraz modlitwę za wstawiennictwem bł. Józefa Pawłowskiego. Intencje modlitewne można składać do skrzynki znajdującej się przy Jego obrazie.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Naszą modlitwą i ofiarą wesprzemy Dzieło Misyjne Diecezji Kieleckiej. Spowiedź : rano przed Mszą św. ; po południu od godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, której będzie przewodniczyć IX Koło Różańcowe. Na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie zapraszamy Rycerzy Kolumba.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na finansowanie prac przy pokryciu kościoła. W ramach ogłoszeń parafialnych zostanie przedstawione podsumowanie prac przy wykonaniu dachu kościoła.

W minionym tygodniu zakończyliśmy murowanie ściany wejściowej kościoła. Ks. proboszcz składa podziękowanie wszystkim, którzy w ostatnich dniach swoimi ofiarami wsparli prowadzone prace.

Pragniemy podać do wiadomości , że nasz neoprezbiter ks. Maciej Guździoł w miniony wtorek został mianowany wikariuszem parafii Szczekociny. Życzymy mu Bożej opieki i darów Dach Św. w pracy duszpasterskiej na swojej pierwszej parafii i pamiętajmy o nim oraz wszystkich kapłanach pochodzących z naszej parafii i tych, którzy wśród nas pracowali w swoich modlitwach.