Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedzieli Zwykłej /25.09.2016r./

24 września 2016

Biskup kielecki Jan Piotrowski zwraca się z prośbą do wiernych diecezji kieleckiej o pomoc materialną ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech. W odpowiedzi na ten apel członkowie Caritas Parafialnej zbierają dziś ofiary na ten cel przy wyjściu z kaplicy.

Miesiąc październik w sposób szczególny poświęcony jest modlitwie różańcowej. To modlitwa do której zachęca nas i zaprasza sama Matka Najświętsza w swoich objawieniach. Już w sobotę rozpoczniemy nabożeństwo różańcowe, które będzie odprawiane: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00; w niedziele o godz. 16.30. Druga Msza św. w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.

Ks. Proboszcz zaprasza w najbliższą  sobotę o godz. 9.00  na plac budowy mężczyzn, którzy zechcą pomóc w porządkowaniu wnętrza kościoła i zabezpieczeniu pozostałych materiałów przed zimą.

W najbliższą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną na tacę wesprzemy dzieło budowy świątyni. W tym dniu na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się w tym roku do I Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieciom zostaną poświęcone i wręczone różańce. Po Mszy św. spotkanie formacyjno – organizacyjne dla rodziców.

Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę w Pieniny i do Zakopanego w terminie 15/16 października proszone są o dokonanie opłaty. Jej brak jest równoznaczny z rezygnacją. Są jeszcze wolne miejsca.

Od najbliższej niedzieli będzie można zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok.