Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedzieli Zwykłej /06.10.2019r./

5 października 2019

W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej odmawianej w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 17.00; w niedziele o godz. 16.30.

We wtorek o godz. 18.30 w kaplicy spotkanie uczestników listopadowej pielgrzymki do Ziemi Świętej.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski wspominając wielkiego świętego naszych czasów i naszej Ojczyzny Jana Pawła II i Jego nauczanie. Żywym pomnikiem osoby i nauki papieża jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierająca uzdolnioną młodzież będącą w trudnej sytuacji materialnej. Po Mszach św. składając ofiarę do puszek będzie możliwość wsparcia tego dzieła. Jest już tradycją , że w tym dniu Rycerze Kolumba oraz dzieci z PDMD będą sprzedawać świeże sprowadzone z Wadowic kremówki . Ich zakup wesprze nasze włoszczowskie Hospicjum. W tym dniu o godz. 20.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, któremu będzie przewodniczył rektor WSD w Kielcach ks. Paweł Tambor.

W najbliższą niedzielę organizatorzy zapraszają na kolejnego Hubertusa Ziemiańskiego na Podzamczu , który rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę zostanie przedstawiony stan prac prowadzonych przy wykańczaniu kościoła oraz ich kosztorys.

Pragniemy przekazać do wiadomości , że wieloletni ministrant naszej parafii Krzysztof Stolarczyk wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Polecamy go modlitewnej trosce całej wspólnoty parafialnej .

Od jutra rozpocznie całoroczną praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Paweł Foderowicz pochodzący z parafii Kostomłoty koło Kielc. Otoczmy go życzliwością i modlitwą by czas spędzony w naszej parafii oraz zdobyte doświadczenie duszpasterskie pomógły mu w dobrym przygotowaniu do kapłaństwa.

Ks. proboszcz składa podziękowanie za ofiary złożone na prace przy wykańczaniu kościoła: uczestnikom pielgrzymki do Lublina za ofiarę w wysokości 1 tys. zł. oraz ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary w miesiącu wrześniu oraz w dniu dzisiejszym.

Dzieci z PDMD wraz ze swoją animatorką składają podziękowanie wszystkim, którzy w minioną niedzielę zakupem ciast wsparli prowadzoną przez dzieci adopcję serca sumą 1032 zł.