Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedzieli Zwykłej /10.10.2021r./

10 października 2021

Dziś w Kościele pod hasłem „Nie lękajcie się” obchodzimy kolejny  Dzień Papieski. W naszej parafii będzie on obchodzony w najbliższą niedzielę. Corocznym zwyczajem Rycerze Kolumba po Mszach św. będą rozprowadzać „kremówki wadowickie”. Nabywając kremówki wspieramy konto włoszczowskiego Hospicjum, oraz prace wykończeniowe naszego kościoła. Będziemy tez mogli wesprzeć żywy pomnik pamięci o Św. Janie Pawle II jakim jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierająca kształcenie zdolnej, ubogiej młodzieży.

Rozpoczynająca się dziś w naszym sanktuarium peregrynacja relikwii założyciela Rycerzy Kolumba Bł. Ks. Michaela McGivneya potrwa do piątku włącznie. Każdego dnia od godz. 16.00 zapraszamy do modlitwy przez jego wstawiennictwo. O godz. 16.30 modlitwie będą przewodniczyć Rycerze Kolumba.

Od poniedziałku rozpocznie się Nowenna w intencji dusz czyśćcowych. Przez 9 dni o godz. 6.30 a w niedzielę o godz. 7.30 odprawiana będzie Msza św. za dusze czyśćcowe a po Mszy św. odmawiana będzie nowenna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych, którzy oczekują jeszcze na spotkanie z Bogiem twarz a w twarz a nasza modlitwa może im przybliżyć ten dzień.

W środę o godz. 20.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, któremu będzie przewodniczył ks. Mirosław Kowalski, ceremoniarz biskupi oraz profesor WSD w Kielcach oraz.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. dla KPRM.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie uczestnikom pielgrzymki do Gruzji za ofiarę na prace przy kościele w wysokości 1200 zł. Msza św. dziękczynna za szczęśliwie odbytą pielgrzymkę oraz w intencji pielgrzymów i ich rodzin zostanie odprawiona w niedzielę 24 października o godz. 12.00.