Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedzieli Zwykłej /15.10.2017r./

14 października 2017

Przypominamy, że przy wyjściu z kaplicy można złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku. W minioną niedzielę wsparliśmy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia ofiarą w wysokości 864 zł.

W dniu dzisiejszym przed kaplicą Rycerze Kolumba oraz dzieci z PDMD rozprowadzają kremówki wadowickie., które dziś rano dotarły do nas z Wadowic. Zakupem kremówki wspieramy ufundowanie sztandaru dla Rycerzy Kolumba oraz adopcję serca podjętą przez dzieci z PDMD.

W poniedziałek odpust w parafii Konieczno z racji wspomnienia Patronki – Św. Jadwigi Śląskiej.

W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny w Kościele. Naszą modlitwą wesprzemy Dzieło Misyjne Kościoła. Oprawę Mszy św. o godz. 10.30 godz. zapewnią dzieci z PDMD.

W 100-lecie objawień M.B. w Fatimie w miesiącu październiku poświęconym modlitwie różańcowej powstało w naszej parafii X Koło Różańcowe – św. Jana Pawła II, tworzą go Rycerze Kolumba.

W naszej diecezji z błogosławieństwem biskupa Jana Piotrowskiego powstała inicjatywa nieustannej, całomiesięcznej modlitwy różańcowej. Przez miesiąc październik 31 parafii włączyło się do tej modlitwy. W naszym sanktuarium 24 – godzinna modlitwa różańcowa przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie rozpocznie się w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Porządek modlitewnego czuwania oraz intencje , które będą mu towarzyszyć zostaną podane w przyszłą niedzielę.

W dniach 13 – 31 X w kinach wyświetlany jest film o Św. Maksymilianie Marii Kolbe „Dwie Korony . Święty jakiego nie znał świat”. Terminy wyświetlania wspomnianego filmu w naszym kinie Muza znajdują się na tablicy ogłoszeń.

W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać Wypominki za zmarłych.