Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedzieli Zwykłej /25.10.2020r./

24 października 2020

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych oddając cześć tym , którzy swoje życie na ziemi ukoronowali chwałą nieba. Msze św. w naszym sanktuarium będą odprawiane jak w każdą niedzielę . W związku z sytuacją nasilającej się pandemii biskup kielecki wydał zarządzenie aby w dniu Wszystkich Świętych i w Dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych nie organizować Mszy św. na cmentarzach.
W związku z tym na naszych włoszczowskich cmentarzach o godz. 11.30 zostanie odmówiona wspólna modlitwa za zmarłych. Na cmentarzu parafialnym – przy ołtarzu polowym. Na cmentarzu komunalnym – przy kaplicy. Wypominki za zmarłych będą przyjmowane na obydwu cmentarzach w godz. 10.00 – 13.00. Wypominki można też zamawiać drogą internetową na nasze parafialne konto z dopiskiem „Wypominki” oraz z wypisaniem zmarłych. Wypominki jednorazowe będą czytane w czasie modlitwy różańcowej w naszym sanktuarium z w Dzień Zaduszny po Mszy św. o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za zmarłych. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną na tacę , bądź wpłatą na konto parafialne wesprzemy prace wykończeniowe wnętrza kościoła.

Wszyscy którzy w miesiącu listopadzie nawiedzą cmentarz , bądź kościół i będąc w stanie łaski uświęcającej pomodlą się modlitwą „Ojcze i nasz” i „Wierzę w Boga” w intencji zmarłych oraz w intencjach polecanych przez Ojca Św. mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za swoich bliskich zmarłych. Osoby , które z konieczności pozostają w swoich domach i mieszkaniach mogą uzyskać odpust modląc się u siebie.

Rycerze Kolumba i dzieci z PDMD składają podziękowanie za zakup kremówek w Dzień Papieski. Zebrana przy tej okazji suma 1712 zł. będzie wsparciem Dzieła Nowego Tysiąclecia, adopcji serca oraz prac wykończeniowych naszego kościoła.