Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedzieli Zwykłej /12.11.2017r./

10 listopada 2017

Dziś na Mszy św. o godz. 7.30 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dostarczy je do naszych domów i mieszkań pan organista Andrzej Stawczyk. Ofiara składana przy tej okazji jest częścią wynagrodzenia za całoroczną posługę pana organisty w naszej parafii. Opłatki można nabyć w wielu miejscach, ale skoro Wigilia ma być obrzędem religijnym zadbajmy o to by na naszym stole znalazł się poświęcony opłatek.

W dniu dzisiejszym o godz. 19.00 organizatorzy zapraszają na koncert w  kościele Wnieb. NMP  z racji Narodowego Święta Niepodległości zatytułowany „ Z muzyką przez wieki”.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Razem z przedstawicielami WSD w Kielcach będziemy się modlić za powołanych do kapłaństwa w tym za naszych alumnów Alberta i Grzegorza oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Ofiary złożone w tym dniu będą przeznaczone na utrzymanie WSD.

Zakończyliśmy tegoroczne pielgrzymowanie do sanktuariów i miejsc świętych. W minionym roku dane nam było pielgrzymować: na Maltę – śladami Św. Pawła , do Ziemi Świętej , do Gietrzwałdu i Św. Lipki, do świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie, do świątyni Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu oraz do Sandomierza i Rytwian. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie, modlitwę oraz wsparcie materialne budowy naszej świątyni. Na naszej internetowej stronie parafialnej pod zakładką „pielgrzymki” oraz w „Posłańcu Parafialnym” znajdują się programy oraz pozostałe informacje dotyczące przyszłorocznych pielgrzymek zagranicznych. Osoby, które pragną pielgrzymować w przyszłym roku do Ziemi Św. prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

Do końca listopada do puszek znajdujących się przy wyjściu można składać ofiary na ogrzewanie kaplicy.