Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedzieli Zwykłej /14.11.2021r/

13 listopada 2021

Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz wszystkich rodziców, którym leży na sercu dobre wychowanie swoich dzieci w tych niełatwych czasach.

W przyszłą niedzielę uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zakończymy rok liturgiczny. W tym dniu w naszej parafii będziemy przezywać Dzień Seminaryjny. Razem z przedstawicielami WSD w Kielcach będziemy się modlić za powołanych do kapłaństwa oraz o nowe powołania. Ofiarą złożoną na tacę wesprzemy Seminarium Duchowne, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

Zakończyliśmy kolejny etap wykańczania wnętrza kościoła, którym było malowanie wnętrza oraz wykonanie dekoracji sklepienia i innych elementów. Prace trwały niemal 2 lata i kosztowały nas ok. 600 tys. zł. Połowa tej kwota została zapłacona z naszych ofiar, drugą połowę sfinansowaliśmy z pożyczonych środków, które musimy zwrócić w najbliższym czasie. W najbliższą niedzielę w godzinach dopołudniowych kościół będzie otwarty by umożliwić obejrzenie wymalowanego i udekorowanego wnętrza kościoła. Pozostałe, drobne prace malarskie zostaną uzupełnione po wykonaniu wylewki. Liczymy, że pomalowane i udekorowane wnętrze kościoła spotka się z aprobatą wiernych i zrozumieniem w kwestii sfinansowania przeprowadzonych prac.

Dziś na Mszy św. o godz. 7.30 zostały poświęcone opłatki, które do naszych domów i mieszkań dostarczy pan organista Andrzej Stawczyk. Zadbajmy by na stole wigilijnym znalazły się poświęcone opłatki. Jak co roku ofiara składana przy tej okazji jest wynagrodzeniem za całoroczną pracę pana Andrzeja w naszej parafii.

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zaprasza w dniach od 15 do 25 listopada na wystawę „Stefan Wyszyński” przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach.