Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedzieli Zwykłej /13.11.2016r./

12 listopada 2016

Przypominamy, że dziś przed naszym sanktuarium uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego pod opieką nauczycieli kwestują na rzecz swojej starszej koleżanki. Złożone dziś dobrowolne ofiary będą wsparciem w jej kosztownym leczeniu i rehabilitacji.

We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Caritas Parafialnej.

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. W tym dniu we wszystkich parafiach zostanie obmówiony akt uznania Chrystusa za Króla i Pana naszej Ojczyzny, naszych parafii i każdego z nas. W sposób uroczysty dokonają tego biskupi polscy w najbliższą sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Razem z przedstawicielami
WSD w Kielcach będziemy się modlić za powołanych, w tym za naszego alumna Alberta oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Ofiary złożone w tym dniu będą przeznaczone na utrzymanie WSD.

W przyszłym roku, w ostatnim tygodniu października planowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegółowy program i koszt pielgrzymki znajdują się na naszej internetowej stronie parafialnej. W wersji papierowej do nabycia w zakrystii.

Dziś na Mszy św. o godz. 7.30 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dostarczy je do naszych domów i mieszkań pan organista Andrzej Stawczyk. Ofiara składana przy tej okazji jest częścią wynagrodzenia za całoroczną posługę pana organisty w naszej parafii. Opłatki można nabyć w wielu miejscach ale skoro Wigilia ma być obrzędem religijnym zadbajmy o to by na naszym stole znalazł się poświęcony opłatek.