Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedzieli Zwykłej /19.11.2017r./

18 listopada 2017

W środę będziemy obchodzić wspomnienie Św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św.  w intencji chóru „Niezastąpieni” oraz scholi : dziecięcej i młodzieżowej.

W sobotę o godz. 15.00 w naszym sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. w 50 – tą rocznicę istnienia Domu Kultury we Włoszczowie.

W najbliższą niedzielę Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zakończymy rok liturgiczny.

W niedzielę 3-go grudnia po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem. Pragniemy jednak by dzieci obdarowywane przez Św. Mikołaja prezentami pamiętały również o tych dzieciach, które są ich pozbawione. Z inicjatywy dzieci z PDMD powstał pomysł by przesz kolejne dwie niedziele dzieci przynosiły do kaplicy wykonane własnoręcznie ozdoby choinkowe, które następnie będą sprzedane a pieniądze uzyskane z ich rozprowadzenia zasilą budżet wsparcia dzieci krajów misyjnych, której się podjęły dzieci z PDMD naszej parafii.

Jak co roku z 4 na 5 grudnia odbędzie się nocne czuwanie wiernych naszego dekanatu na Jasnej Górze. Zapisów można dokonywać w zakrystii.

W lipcu przyszłego roku organizowana jest samolotowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Osoby zainteresowane tą propozycją prosimy o zapisy do 12 grudnia by przekonać się czy są chętni na wyjazd i dokonać rezerwacji biletów lotniczych. Program pielgrzymki znajduje się na naszej internetowej stronie parafialnej oraz w wersji papierowej w zakrystii.

Ks. proboszcz składa podziękowanie za ofiary złożone w minioną niedzielę na ogrzewanie kaplicy w wysokości 3850 zł. Do końca listopada można złożyć ofiarę na ten cel do puszek umieszczonych przy wyjściach z kaplicy.