Orszak Trzech Króli w naszej parafii.

6 stycznia 2019


„…oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: gdzie jest nowo narodzony Król żydowski?”Kontynuując piękną tradycję w uroczystość Objawienia Pańskiego zgromadziliśmy się przy ZSP im. S. Staszica by uczestniczyć w pochodzie Trzech Króli. W orszaku za „Mędrcami ze Wschodu” podążały licznie zgromadzone dzieci z koronami na głowach, Rycerze Kolumba, którzy byli współorganizatorami Orszaku oraz wierni. Ze śpiewem kolęd przyszliśmy do szopki gdzie Trzej Królowie oddali hołd nowo narodzonemu Zbawicielowi świata i złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę. We wspólnej Eucharystii złożyliśmy Bogu dziękczynienie za Dar Niebios. Trzej Królowie nie zapomnieli  o dzieciach, które uczestniczyły w Orszaku częstując je słodkościami. Dzisiejszy dzień to również święto dzieci z  PDMD. Mali misjonarze naszej parafii przygotowali uroczystą Liturgię w której uczestniczyli. Z groty betlejemskiej rozbłysło światło , które nigdy nie gaśnie. Niech Ono nas oświeca, prowadzi i ogrzewa.

O pozdrowieniach dla małych misjonarzy, nie zapomniał dzisiaj i Papież Franciszek.

 

Materiał filmowy dzięki uprzejmości portalu: Tv Włoszczowa

Materiał filmowy dzięki uprzejmości portalu: Włoszczowa Online