Orszak Trzech Króli w naszej parafii

6 stycznia 2020


Podobnie jak w poprzednich latach w Uroczystość Objawienia Pańskiego, również i w tym roku ulicami naszej parafii przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym razem miał  wyjątkową oprawę. „Mędrcy ze Wschodu” przybyli konno do nowonarodzonego Zbawiciela świata, aby oddać mu hołd i złożyć dary: złoto, kadzidło i mirrę. Ze śpiewem kolęd oraz koronami na głowach, podążały z nimi licznie zgromadzone dzieci, Rycerze Kolumba oraz wszyscy wierni pragnący przyłączyć się w ten sposób do uroczystości. Po wspólnej Eucharystii, Trzej Królowie nie zapomnieli o dzieciach, które uczestniczyły w Orszaku częstując je OrszaKrówką.

Jest to również szczególny dzień dla dzieci, które przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci wspierają misje. Mali misjonarze naszej parafii przygotowali uroczystą Liturgię. Swoim zaangażowaniem, mimo młodego wieku pokazują, że czyniąc nawet małe rzeczy z wielką miłością, można pomagać rówieśnikom, którzy przeżywają swoje dzieciństwo w smutku, we łzach i w bólu.

Materiał filmowy dzięki uprzejmości portalu: Tv Włoszczowa

Materiał filmowy dzięki uprzejmości portalu: Włoszczowa Online