„Patrzy na nas Maryja” – Nabożeństwo Fatimskie

18 sierpnia 2018


W poniedziałek 13 sierpnia, o godz. 20.00  Mszą św. rozpoczęliśmy czuwanie z Maryją. Modlitwa różańcowa, śpiew i procesja przypomniały nam jak bardzo wspólnotowe jest przeżywanie nabożeństwa fatimskiego.
Uroczystościom przewodniczył ks. mgr lic. Rafał Zyman pochodzący z naszej parafii, a obecnie pracujący w par. Słaboszów. Licznie przybyli na to spotkanie nie tylko nasi parafianie, ale także goście i wierni z sąsiednich okolic. Ks. Rafał z przekonaniem mówił, że patrzą na nas święci. Patrzy na nas Maryja. Kaznodzieja podkreślał, że Polska jest ziemią Maryi, komplementował Niepokalaną przypominając jej tytuły z Litanii Loretańskiej. Wspomniał o Jej roli, jako o matce, żonie, kobiecie głęboko wierzącej, a nade wszystko osobie czystej. Idąc w poprzek niejako modom współczesnego świata – mówił – oddajmy się Maryi. Z Nią można docenić i zagospodarować każdy dzień życia. Na zakończenie procesji, ks. Rafał podziękował ks. Proboszczowi za zaufanie i powierzenie mu przewodniczenia liturgii, a później udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa. We wrześniu kolejne spotkanie. Do zobaczenia.