Pielgrzymka kapłanów diecezji kieleckiej do naszego sanktuarium /20.10.2018r./

20 października 2018

 

„Papież Franciszek w adhortacji Gaudete et exsultate napisał: „Nie lękaj się dążyć wyżej, dać się miłować i wyzwolić przez Boga. Nie bój się pozwolić, aby cię prowadził Duch Święty”.Ta zachęta Ojca Świętego podpowiada, co jest konieczne, aby nasze kapłańskie życie i posługiwanie przynosiło owoce świętości. Dają nam tego przykład święci i błogosławieni, a wśród nich kapłan naszej Diecezji, męczennik, bł. Józef Pawłowski, od których możemy się nauczyć, że ludzie pełni Ducha to ludzie pełni życia.” Tymi słowami biskup Jan Piotrowskie zaprosił kapłanów naszej diecezji  na pielgrzymkę do naszego sanktuarium w duchu wdzięczności za dar kapłaństwa, a także w duchu pokuty i ekspiacji za grzechy wielorakich nadużyć, jakich dopuścili się w Kościele bracia w kapłaństwie i osoby konsekrowane. W  minioną sobotę wszystkich  przybyłych kapłanów złączyła modlitwa o ducha nawrócenia oraz o święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego