Pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium w Wielgomłynach

19 sierpnia 2017

W czwartek – 17 sierpnia odbyła się III Pielgrzymka Rowerowa Samorządowców i Mieszkańców Ziemi Włoszczowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wielgomłynach.

Przepiękna okolica i cisza tego miejsca przyciągają pielgrzymów i turystów. Zaledwie  60 km od Częstochowy i 30 km od Włoszczowy znajduje się sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Wielgomłyńskiej. 17 sierpnia br. na III Rowerową Pielgrzymkę Samorządowców i Mieszkańców wyruszyło tam kilkadziesiąt osób. Nad bezpiecznym przejazdem pielgrzymów ulicami Włoszczowy czuwali policjanci. Jedni funkcjonariusze z włoszczowskiej komendy zabezpieczali przejazd rowerzystów, inni jechali w pielgrzymce. Gościnnie przyjął pielgrzymów proboszcz parafii wielgomłyńskiej o. Leszek Wójcik OSPPE. Opowiedział historię klasztoru Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, znanych jako paulinów. Święty z Teb ma swoją kaplicę w świątyni. Mszę Świętą w sanktuarium odprawił ks. Paweł Rej, wikariusz parafii Bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie. Na posiłek przyjęło pielgrzymów Gospodarstwo Eko-Agroturystyczne „Danielówka” w Ciemiętnikach. W tym roku przypada 140. rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 50. rocznica Koronacji Jej Obrazu. Jest to rok 300. rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze i 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Pielgrzymi dziękowali za te jubileusze i złożyli ofiarę na budowę sanktuarium Bł. Józefa Pawłowskiego.

Cyt. za: Gmina Włoszczowa

Galeria foto: zobacz tutaj

Materiał dzięki uprzejmości portalu: Tv Włoszczowa