Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasna Górę

28 listopada 2016

banx14

W sobotę, 26 listopada przed Obliczem Jasnogórskiej Królowej Polski zgromadzili się Rycerze Kolumba wraz z rodzinami na swojej corocznej pielgrzymce.

Tegoroczne spotkanie było po wieloma względami wyjątkowe – jubileusz 10-lecia istnienia Rycerzy Kolumba w Polsce, podsumowanie tegorocznych, Światowych Dni Młodzieży i jubileuszowego roku Miłosierdzia. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki było „Rodzina Szkołą Miłosierdzia”. Uczestniczyliśmy we Mszy świętej pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Henryka Tomasika, wysłuchaliśmy konferencji na temat: „Rodzina szkołą miłosierdzia” przygotowaną przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia oraz refleksji związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Nasze dziękczynienie powiązaliśmy z konkretnym dziełem miłosierdzia, dlatego pielgrzymi podjęli inicjatywę wsparcia obłożnie chorych będących pod opieką hospicjum we Lwowie i Wilnie poprzez zbiórkę pieluch dla dorosłych.

Dla włoszczowskich Rycerzy ważnym momentem była Ceremonia przyjęcia do naszego grona nowego Rycerza. Była to wyjątkowa uroczystość ponieważ po raz pierwszy w historii działalności rycerstwa odbyła się na Jasnej Górze.

Wiecej: tutaj i tutaj

Fotorelacja: tutaj