Pielgrzymka zawierzenia dzieci pierwszokomunijnych i ich opiekunów do Leśniowa – Opiekunko Rodzin, módl się za nami!

17 maja 2018


Dnia 12 maja 2018 roku, grupa dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców i opiekunów w liczbie 94 osób, uczestniczyła w pielgrzymce zawierzenia Matce Bożej Opiekunce Rodzin do sanktuarium w Żarkach, dzielnicy Leśniów. Dzieci pięknie przygotowały liturgię, zaangażowały się w modlitwę i przyjęły Komunię św. W ich intencji a także ich rodzin, ks. Maciej sprawował Eucharystię. Po uroczystej Mszy św. wspólnie realizowaliśmy kolejne cele naszego wyjazdu. Na początek słodka chwila w „Manufakturze Słodyczy”. Najmłodsi uczestnicy pod fachowym okiem cukierników wykonali własnoręcznie lizaki. Nie da się ukryć, że smaki przypadły wszystkim do gustu. Następne zmagania miały charakter artystyczny. W pracowni „EtnoJura” nasze pociechy wykorzystując własną pomysłowość, mogły oddać się zabawie kolorami. Malowanie przygotowanych z drewna klocków, to dobra zabawa. Tym bardziej, że niektórym tak się to spodobało, że postanowili utrwalić różne barwy na swoich ubraniach. Po tak wyczerpującej pracy, przyszła pora na posiłek. Z nowym zapasem sił ruszyliśmy zwiedzać „Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie”, gdzie można było bliżej poznać historię zawodu młynarza a także piekarza. Dzieci własnoręcznie zmieliły ziarno na mąkę. Uczyły się szacunku dla daru, jakim jest chleb powszedni. Z każdego miejsca, uczestnicy pielgrzymki „coś” otrzymali. Te skromne rzeczy kierują nas ponownie do Sanktuarium, gdzie człowiek poznaje dobroć i miłość Pana Boga. On dał nam największą łaskę w Eucharystii. Dał nam Jezusa Chrystusa. W drodze powrotnej podziwialiśmy pięknie wkomponowany w krajobraz zamek w Mirowie, a także w Bobolicach. Pogoda ducha uczestników pielgrzymki, była odzwierciedleniem w pełni słonecznej aury sobotniego dnia. Za przygotowanie pielgrzymki dziękujemy Rodzicom, a także Paniom katechetkom: Bożence i Uli za troskę i opiekę nad dziećmi.

Szczęść Boże.