Pielgrzymki

JORDANIA

Królestwo Biblijnej Pustyni

Termin: 16 – 23 maj 2022r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – AMMAN

Przelot na trasie Warszawa – Amman. Amman – panoramiczny objazd miasta, zwiedzanie Cytadeli z ruinami świątyni Herkulesa. Nocleg w Ammanie.

II DZIEŃ – TISZBE – ANJARA – GERAZA

Tel Mar Elias – biblijne Tiszbe, rodzinna miejscowość proroka Eliasza, ruiny bizantyjskiej świątyni. Anjara – sanktuarium NMP Górskiej z cudowną figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Geraza – najlepiej zachowane na Bliskim Wschodzie ruiny starożytnego miasta grecko – rzymskiego. Nocleg w Ammanie.

III DZIEŃ – RZEKA JORDAN – GÓRA NEBO – MADABA – UM AR RASAS

Betania nad Jordanem – miejsce chrztu Pana Jezusa w wodach rzeki Jordan.  Góra Nebo – sanktuarium Mojżesza w miejscu jego śmierci. Madaba – cerkiew św. Jerzego z mozaiką z VI wieku, przedstawiającą mapę krajów biblijnych. Umm ar – Rasas – ruiny biblijnego miasta Mefaat, kościół św. Szczepana z największą w Jordanii mozaiką bizantyjską z VIII wieku. Nocleg w Ammanie.

IV DZIEŃ – MAIN SPA – MACHERONT

Źródła Main Spa – kompleks wodospadów i źródeł z gorącą wodą, bogatą w minerały, w tym związki siarki, leczniczych kąpieli zażywał w tym miejscu m.in. król Herod Wielki (czas na relaks i kąpiel). Macheront – ruiny twierdzy Heroda Wielkiego, miejsce męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela. Nocleg w Petrze.
V DZIEŃ –  PETRA – WADI RUM

Petra – „perła Jordanii” – ruiny starożytnego miasta wykutego w czerwonym piaskowcu, stolicy królestwa tajemniczego plemienia Nabatejczyków: „siq” – wejście do miasta wąską szczeliną pośród mieniących się różnymi kolorami skał, tzw. Skarbiec Faraona, grobowce królewskie, pozostałości teatru. Nocleg w beduińskim obozowisku na pustyni Wadi Rum.

VI DZIEŃ – WADI RUM – MORZE MARTWE

Pustynia Wadi Rum – podziwianie wschodu słońca, przejażdżka samochodami terenowymi  po pustyni. Przejazd nad Morze Martwe. Nocleg.

VII DZIEŃ –  WYPOCZYNEK NAD MORZEM MARTWYM

Całodzienny wypoczynek nad Morzem Martwym. Nocleg.

VIII DZIEŃ – AMMAN – WARSZAWA

Przelot na trasie Amman – Warszawa.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:

1750 PLN + 670 USD – dla grupy liczącej 20 – 24 osób

1700 PLN + 650 USD – dla grupy liczącej 25 – 29 osób

1650 PLN + 620 USD – dla grupy liczącej 30 – 34 osób

1600 PLN + 590 USD – dla grupy liczącej 35 – 39 osób

1550 PLN + 570 USD – dla grupy liczącej min. 40 osób

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa Modlin – Amman – Warszawa Modlin

– noclegi w hotelach 3*/4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 190 USD/

– 1 nocleg na pustyni w beduińskim obozowisku

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– napiwki dla lokalnej obsługi

– opiekę pilota

– opiekę lokalnego przewodnika

– opiekę duchową kapłana

– zestawy słuchawkowe tour quide

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

CENA NIE ZAWIERA:

• dojazdu z parafii na lotnisko i z powrotem
  • testów na Covid 19 przed wylotem i po powrocie /gdyby były konieczne/

Zapisów należy dokonywać : w zakrystii, kancelarii parafialnej bądź telefonicznie pod. nr 604073251 do końca lutego.