Pielgrzymki

Termin:

04 – 11.02.2023r.

I DZIEŃ – KRAKÓW – TEL AVIV – BETLEJEM

Przelot na trasie Kraków – Tel Aviv. Betlejem – nawiedzenie Bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Nocleg w Betlejem.

II DZIEŃ – JEROZOLIMA

Jerozolima – nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, Bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi, sanktuarium Pater Noster, meczetu Wniebowstąpienia, Bazyliki       św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

III DZIEŃ – JEROZOLIMA

Jerozolima – wizyta pod Ścianą Płaczu, dzielnica żydowska Starego Miasta, nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, Bazyliki Zaśnięcia Matki Bożej oraz sali Wieczernika. Nocleg w Betlejem.

IV DZIEŃ – JERYCHO – RZEKA JORDAN – MORZE MARTWE

Betania nad Jordanem – liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho – Góra Kuszenia i sykomora – drzewo dialogu z Zacheuszem. Morze Martwe – czas na kąpiel. Nocleg w Betlejem.

V DZIEŃ – HEBRON – EIN KAREM

Hebron – sanktuarium herodiańskie zbudowane nad pieczarą Makpela, w której spoczywają Patriarchowie i ich żony (wjazd uzależniony od sytuacji politycznej). Ein Karem – nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Betlejem.

VI DZIEŃ – CEZAREA NADMORSKA – KARMEL – KANA

Cezarea Nadmorska – spacer po ruinach portu Heroda Wielkiego. Karmel – nawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Nazarecie.

VII DZIEŃ – JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Nocleg w Nazarecie.

VIIII DZIEŃ – GÓRA TABOR – NAZARET – TEL AVIV – KRAKÓW

Góra Tabor – nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Nazaret – nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Tel Aviv – Kraków.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:

1990 PLN + 790 USD – dla grupy liczącej 25 – 29 osób

1900 PLN + 740 USD – dla grupy liczącej 30 – 34 osób

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Kraków – Tel Aviv – Kraków /PLL LOT/

– noclegi w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 295 USD/

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– lunch nad Jeziorem Galilejskim

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– napiwki dla lokalnej obsługi