Pielgrzymki

Zainteresowanych pielgrzymkami:

  • Ziemia Święta śladami Pana Jezusa /6 – 13 XI 2019r/
  • Ziemia Święta śladami Pana Jezusa /2-9.III 2020r./
  • Norwegia Kraina Fiordów /21 – 28 VI 2019r./

prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub telefonicznie pod numerem 604073251 do końca lutego 2019r.

ZIEMIA ŚWIĘTA Śladami Pana Jezusa

Terminy: 06 – 13.11.2019r.  oraz 02 -09. 03. 2020r.

 I DZIEŃ – WARSZAWA – TEL AVIV  

Przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv. Nocleg w Betlejem.

II DZIEŃ – BETLEJEM – JEROZOLIMA

Betlejem – nawiedzenie bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Jerozolima – nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, bazyliki Zaśnięcia NMP oraz sali Wieczernika. Nocleg w Betlejem.

 III DZIEŃ – CEZAREA NADMORSKA – KARMEL – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Cezarea Nadmorska – spacer po ruinach portu Heroda Wielkiego. Karmelnawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Nazaret – nawiedzenie bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Nazarecie/ Tyberiadzie.

IV DZIEŃ – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA TABOR

Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Góra Tabornawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

 V DZIEŃ – JEROZOLIMA                                                                

Jerozolima – nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi, sanktuarium Pater Noster, meczetu Wniebowstąpienia, bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

 VI DZIEŃ – BETANIA – QUMRAN – MASADA

Betania – sanktuarium Marty, Marii i Łazarza. Qumran – ruiny osiedla esseńczyków, okolica znalezienia zwojów z tekstami z I wieku. Masada –  ruiny twierdzy Heroda Wielkiego, słynącej z heroicznej postawy powstańców żydowskich w czasie oblężenia w 74r. Morze Martwe – odpoczynek. Nocleg w Betlejem.

VII DZIEŃ – JEROZOLIMA – EIN KAREM

Jerozolimawizyta pod Ścianą Płaczu i w Instytucie Pamięci Yad Vashem, dzielnica żydowska Starego Miasta. Ein Karem – nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Betlejem.  

 VIII DZIEŃ – TEL AVIV – WARSZAWA

Przelot na trasie Tel Aviv – Warszawa.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

 CENA:

 1990 PLN + 685 USD – dla grupy liczącej 20 – 24 osób

 1950 PLN + 650 USD – dla grupy liczącej 25 – 29 osób

 1900 PLN + 605 USD – dla grupy liczącej 30 – 34 osób

 1850 PLN + 580 USD – dla grupy liczącej 35 – 39 osób

 1800 PLN + 560 USD – dla grupy liczącej min. 40 osób

 CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa

– noclegi w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 270 USD/

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– napiwki dla lokalnej obsługi

– opiekę pilota – przewodnika

– opiekę duchową kapłana

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

Na powyższy termin brak już wolnych miejsc. Kolejna pielgrzymka do Ziemi Św. z tym samym programem i na tych samych warunkach organizowana jest 02 – 09. marca 2020r.

 

  NORWEGIA  Kraina Fiordów

 Termin: 21 – 28.06.2019r.

 I DZIEŃ  Przelot na trasie Kraków – Oslo Sandefjord Torp. Zakwaterowanie w hotelu w Honefoss. Kolacja, nocleg.

 II DZIEŃ  Śniadanie. Przejazd w kierunku Bergen – stolicy Norweskich Fjordów. Przejazd przez największy płaskowyż północnej Europy – Hardangenvidda. Przystanek przy wodospadzie Vøringsfossen – najwyższy wodospad w Norwegii (182 metry). Wizyta w Kosciele w Torpo. Zjazd stromą i krętą drogą Kanionem Mabodalen do Eidfjord, przejazd najdłuższym mostem w Norwegii przez Hardangerfjord. Kolacja i nocleg w hotelu nad Hardangerfjord.

III DZIEŃ Śniadanie. Kontynuacja podróży w kierunku Bergen. Przyjazd do Bergen – Miasta Siedmiu Wzgórz. Zwiedzanie Bergen: wjazd kolejką na wzgórze Floyen, spacer po Bryggen (hanzeatyckie nabrzeże – zabytek na liście UNESCO), czas wolny na targu rybnym. Przejazd przez górskie tereny w kierunku Sognefjord, po drodze wodospad Tvindefossen, miejscowości Voss, Gudvangen, Flåm. Podróż sławnym pociągiem Flåmsbana z panoramicznymi widokami na trasie Flåm-Myrdal-Flåm. Rejs promem z Gudvangen do Kaupanger przez najdłuższy i najgłębszy fjord Norwegii – Sognefjord. Kolacja i nocleg w hotelu nad Sognefjord.

IV DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do Borgund – kościół Stavkirke, zbudowany w typowym norweskim stylu, powrót nad Sognefjord. Przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy – Jostedalsbreen w kierunku Innvikfjord. W miejscowości Olden zjazd w kierunku lodowca Briksdal. Spacer do jeziora pod lodowcem Briksdal (spacer zajmuje około 2,5-3 godziny w obie strony, bardzo spokojnym tempem). Kolacja i nocleg w hotelu w Stryn.

V  DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do Hellesylt, po drodze krótki postój przy najgłębszym jeziorze w Europie – Hornindalsvatnet, rejs z Hellesylt do Geiranger (Geirangerfjord – najsłynniejszy i najpiękniejszy fiord Norwegii, wpisany na listę UNESCO). Wjazd na punkty widokowe nad Gejrangerfjord. Przejazd Drogą Orłów, przeprawa promowa Eidsdal-Linde. Przyjazd do Alesund – dwukrotnie uznane przez samych Norwegów za najpiękniejsze miasto Norwegii. Kolacja i nocleg.

VI DZIEŃ Śniadanie. Wjazd na przełęcz nad słynną Drogą Trolli, spacer na punkt widokowy, wizyta w nowoczesnym centrum informacji. Zjazd krętą Drogą Trolli – zwaną Drabiną Trolli,  podziwianie licznych wodospadów. Postój pod Ścianą Trolli – najwyższa skalna ściana Europy. Przejazd Dolinami Romsdalen i Gudbrandsdalen, wzdłuż rzeki Lagen, której koryto rzeki tworzy liczne kaskady. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Rondane – najstarszy park narodowy Norwegii, w którym żyją stada dzikich reniferów. Wizyta w kościele w Ringebo. Kolacja i nocleg w hotelu  w pobliżu Lillehammer.

VII DZIEŃ Śniadanie. Spacer po Lillehammer – olimpijskie tereny z 1994 roku. Przejazd do Oslo. Autokarowe zwiedzanie miasta: Opera, Ratusz, Zamek Królewski. Park Vigelanda, Wzgórze Holmenkollen. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, wieczorny spacer po mieście, nocleg.

 VIII DZIEŃ Śniadanie. Czas wolny w centrum Oslo. Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Oslo Sandefjord Torp – Kraków.

Przedstawiony program jest programem ramowym i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA: 1100 PLN + 1100 EUR

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Kraków – Oslo – Kraków

– 7 noclegów w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 295 EUR/

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– przejazdy autokarem wg programu

– przeprawy promowe wg programu

– wyjazd kolejka na górę Floi w Bergen

– przejazd pociągiem górskim Flamsbana

– rejs po Fiordze Sogne

– wjazd na punkt widokowy Dalsnibba

– wstępy do kościołów palowych w Norwegii

– wstęp do muzeum lodzi Wikingów w Oslo

– opiekę polskojęzycznego pilota

– opiekę lokalnych przewodników

– opiekę duchową kapłana

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych

Organizatorem Pielgrzymek jest biuro Ad Astra