Pielgrzymka do Lourdes; Park Narodowy Pirenejów; Groty Betharram

Termin: 26 -30 sierpnia 2018r.

5 DNIOWA SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO LOURDES  – PARK NARODOWY PIRENEJÓW – GROTY BETHARRAM .

1 dzień – Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz 05:30. Planowany wylot 07:40. Przylot do Lourdes ok godziny 10:25. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Rozpoczniemy pobyt w najsłynniejszym u stóp Pirenejów Sanktuarium we Francji – jednym z największych na świecie ośrodków Kultu Maryjnego i miejsca licznych pielgrzymek. Tutaj w 1858 r. Matka Boska objawiała się Bernadecie Soubirous. Obiadokolacja. Udział w procesji ze świecami. Nocleg.

2  – 3 dzień – Śniadanie. Przejście do Groty Objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody. Spacer po Sanktuarium: Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Krypta, Bazylika Różańcowa, Droga Krzyżowa. Spacer śladami św. Bernadety: dom rodzinny, Katedra, Muzeum na cześć Świętej. Obiadokolacja. Udział w Różańcowej Procesji Światła. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień –  Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego Pirenejów, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć najważniejsze punkty w Pirenejach m.in. Cirque de Gavarnie, polodowcowy cyrk, będący częścią masywu Mont Perdu Gavarnie, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z uwagi na jego naturalne ukształtowanie i piękno. Ten kolos stworzony przez naturę jest otoczony szesnastoma szczytami liczącymi ponad 3 tys. m wysokości. Znajduje się tam także najwyższy wodospad w Europie (432 m). Kilka kilometrów powyżej Cauterets, w Parku Narodowym Pirenejów znajdziemy chętnie odwiedzany przez turystów Most Hiszpański – Pont d’Espagne. Most znajduje się z dala od hiszpańskiej granicy, jednakże przed wiekami znajdował się tu szlak prowadzący do Hiszpanii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień  – Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Wyjazd do pobliskiej miejscowości Saint-Pé-deBigorre, gdzie leżą Grottes de Betharram – jaskinia z ponad 5 km korytarzy na kilku poziomach, z interesującymi formacjami naciekowymi, podziemną rzeką. Następnie przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Betharram (Kaplica Matki Bożej, Kaplica św. Michała Garicoïts, Kalwaria) – gdzie jak mówi tradycja, właśnie tutaj przed wiekami Maryja uratowała od utonięcia w rzece Gave małą dziewczynę, podając jej pomocną gałąź (beth-arram w dialekcie bearneńskim oznacza w dosłownym tłumaczeniu piękna gałąź). Wkrótce potem odnotowano tu także liczne cudowne uzdrowienia. Powrót do Lourdes. Przejazd na lotnisko. Wylot z Lourdes 20:30. Planowany przylot do Krakowa 23:15

CENA: ok. 2 tys. zł./ w zależności  liczby uczestników/  + 120 EURO.

CENA ZAWIERA: – przelot na trasie Kraków – Lourdes – Kraków – (liniami Ryanair)

– bagaż podręczny do 10 kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm. ( Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w kabinie na pokład można wnieść jedynie 90 dużych toreb podręcznych (55 x 40 x 20 cm). Wszystkie pozostałe bagaże zostaną nieodpłatnie złożone w luku bagażowym. )

– bagaż rejestrowany 20 kg

– transfer lotnisko – hotel – lotnisko

– 4 noclegi w hotelu ODALYS CITY APPART’HOTEL LORDA 4* w pokojach 2 i 3 osobowych (dopłata do pokoju 1 os: 25 euro / noc)

– wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje

– opiekę pilota

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

– Ubezpieczenie – TU EUROPA SA „Travel World” Standard (KL 15000 euro (w tym KR 5000 euro); NNW 3000 euro, NS 1500 euro; bagaż 300 euro, choroby przewlekłe) (dokładne warunki ubezpieczenia dostępne w siedzibie biura lub na stronach www.juventurpiotrkow.pl, www.tueuropa.pl )

* UWAGA! Cena nie obejmuje: wydatków własnych, napoi do obiadokolacji, opłat hotelowych m.in.: za klimatyzację, mini-bar w pokoju, sejf, dopłaty za pokój 1 osobowy, opłat związanych z nadbagażem w samolocie, innych wydatków niż wymienione w „ cena obejmuje”.

Dodatkowa opłata 120 EURO (płatna pilotowi) obejmuje: bilety wstępu, opłaty lokalne, transfery, opłaty klimatyczne.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w programie.

Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu podróży (dowodu osobistego lub paszportu) o ważności minimum 3 miesięcy od daty zakończenia imprezy oraz przestrzegania przepisów celnych i dewizowych obowiązujących w RP i we wszystkich krajach tranzytowych i docelowych.

Godziny przelotów będą potwierdzane na 48 h przed wylotem