Pracujemy nad szopką

23 grudnia 2015

ban11

Tradycja szopek bożonarodzeniowych sięga korzeniami włoskich jasełek przeszczepionych na nasz grunt przez zakony franciszkańskie. Początkowo, organizowane w bocznych ołtarzach kościołów, składały się z figur wyobrażających Dzieciątko, Maryję, świętego Józefa, pastuszków i Trzech Króli ustawionych na tle scenerii Ziemi Świętej. Z czasem dla podniesienia ich atrakcyjności zaczęto je wzbogacać o rozbudowane scenerie i nowe postaci.

W wielkim trudzie wraz z grupą parafian już pracujemy nad tradycyjną szopką Bożonarodzeniową. Aby zobaczyć etapy strojenia szopki, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, natomiast aby zobaczyć naszą parafialną szopkę bożonarodzeniową w pełnej krasie, zapraszamy już jutro na uroczystą pasterkę, która tradycyjnie odbędzie się o północy.