PRYMICJE
ks. Macieja Guździoła

1 czerwca 2016

ban54

W niedzielę 29 maja, w naszej kaplicy mieliśmy możliwość uczestnictwa w wielkim parafialnym wydarzeniu. Swoją pierwszą „Prymicyjną” Eucharystię odprawił nasz rodak Ks. Maciej Guździoł.

Wraz z księżmi i gośćmi przybyłymi na tę uroczystość modliliśmy się w intencji Ks. Macieja i jego rodziny, o Boże błogosławieństwo dla nich. Wśród Kapłanów koncelebrujących był Rektor Wyższego Seminarium Duchownego – Ks. Paweł Tambor, który również wygłosił homilię. Po Mszy świętej Ksiądz Prymicjant udzielił błogosławieństwa, najpierw swoim najbliższym, później obecnym na Mszy świętej kapłanom i diakonom, na koniec – wszystkim wiernym. Oprawę muzyczną zapewnił chór Szkoły Muzycznej z Gliwic oraz p. Mieczysław Król.

Niech Pan sprawi, aby ta uroczystość stała się zasiewem nowych powołań w naszej wspólnocie parafialnej.Prośmy i my również w naszych prywatnych modlitwach, aby nigdy nie zabrakło robotników w winnicy Pańskiej, by Pan ciągle powoływał ludzi do tego by szli i głosili Ewangelię.

Fotorelacja: