Przywozimy worek zimy – czyli ferie ministrantów w Zakopanem

27 stycznia 2019


W dniach 21 -23 stycznia br. ministranci a także osoby z naszej scholi parafialnej, wyjechali na ferie do Zakopanego. Trzydniowy pobyt w górskim klimacie to wspaniały czas, który można wypełnić mnóstwem ciekawych wrażeń. Zimą góry zachwycają. Mogliśmy się o tym przekonać podziwiając ośnieżone szczyty, spacerując szlakiem na Kalatówki – do pustelni św. Brata Alberta. Niestety ze względu na zagrożenie lawinowe a także ze względu na nieprzetarte szlaki turystyczne musieliśmy zadowolić się krótkimi spacerami. Turystyczną rekreację rozpoczęliśmy w Białce Tatrzańskiej. Woda termalna wzbogacona w minerały, dobrze wpłynęła na nasze samopoczucie po długiej podróży. Wieczorem jak zawsze odbywały się ciekawe spotkania integracyjne, gry, zabawy i rozmowy, które  wprowadzały radosny klimat do naszych pokoi. We wtorek spacerek po górach, później termy w Dolinie Chochołowskiej a po tym wszystkim, zasłużony solidny posiłek w miejscu zakwaterowania. W trzecim dniu udaliśmy się na zakupy i odwiedziliśmy najbardziej zatłoczoną ulicę Zakopanego – Krupówki. Kupione pamiątki i prezenty dla najbliższych są wyrazem pamięci i darem serca. W drodze powrotnej udaliśmy się do Krakowa. Odwiedziliśmy Rynek, bazylikę Mariacką i kościół św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie zeszliśmy do krypt znajdujących się podziemiach tejże świątyni. W modlitwie zawierzyliśmy Panu Bogu nasze osobiste sprawy i naszych rodzin. Dziękujemy tym, którzy materialnie pomogli w  zorganizowaniu tego wyjazdu. Bóg zapałać!