Rozpoczęcie peregrynacji obrazu Świętej Rodziny

17 kwietnia 2016

ban43

Wczoraj, o godz. 16.30 do naszej wspólnoty parafialnej, staraniem Rycerzy Kolumba naszej parafii, przywieziony został obraz Świętej Rodziny z Nazaretu. Przez najbliższy tydzień, kiedy obecny będzie w naszej kaplicy ten wizerunek Świętej Rodziny, trwać będą modlitwy w intencji rodzin. Każdego dnia przy obrazie czuwać będą poszczególne grupy działające w naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitewnych czuwaniach przy obrazie, zanosząc modlitwy do dobrego Boga w intencji świętości rodzin,ponieważ już Św. Jan Paweł II, powiedział, że „Przyszłość świata idzie przez rodzinę ”.

Obraz ten jest akwafortą, czyli kwasorytem przedstawiającą Najświętszą Rodzinę wykonaną przez Giovanniego Balestrę (1774-1842). Oryginalna akwaforta wykonana przez Balestrę na podstawie obrazu Giovanniego Battisty Salvi da Sassoferrato (1609-1685) znajduje się w Papieskim Instytucie im. Jana Pawła II Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Rzymie.

Inicjatywa modlitw przed tym obrazem została zainicjowana przez światową organizację Rycerzy Kolumba. Z inicjatywy naszej Rady mamy możliwość uczestniczenia w tym wielkim dziele modlitw w intencji rodzin.

Fotorelacja: