Spotkanie kolędników misyjnych Miechów

25 stycznia 2020


W sobotę 25 stycznia w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie zgromadzili się kolędnicy misyjni diecezji kieleckiej. W tym spotkaniu uczestniczyły również dzieci z naszej parafii, należące do PDMD. Było to spotkanie podsumowujące akcję „Kolędników Misyjnych 2019/2020”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele z krajowego sekretariatu PDM z Warszawy s. Monika Juszka – sekretarz krajowy PDMD. Ogromną radość sprawiła obecność misjonarza z Peru – ks. Grzegorza Pańczyka, który opowiedział o swoim życiu i pracy w dalekim kraju Ameryki Płd. Dzieci miały także możliwość poznać historię Bazyliki. Mszy świętej przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski. W homilii skierował on swoje słowo do dzieci i przypomniał im w jak ważnym i pięknym dziele uczestniczą. Podziękował im za cały trud i wysiłek kolędowania.