Święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci

6 stycznia 2016

ban17

Zwyczajowo dzień 6 stycznia, czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywane Świętem Trzech Króli, obchodzone jest w naszej parafii, jako dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 dzieci z PDMD, wraz ze swoją opiekunką p. Moniką uczestniczyły w liturgii Mszy Świętej. Tradycyjnie przygotowana została liturgia Słowa, a podczas złożenia darów, dzieci w królewskich strojach symbolicznie przyniosły do ołtarza dary, które ofiarowali Trzej Mędrcy Jezusowi. Pod koniec Mszy Świętej, wzorem lat ubiegłych poświęcona została kreda – by na drzwiach domów napisać C+M+B 2016 i kadzidło, by móc zapalić je w mieszkaniu. Unoszący się dym kadzidła ma symbolizować błogosławieństwo i unoszącą się naszą modlitwę do Boga. Po Mszy Świętej można było zabrać „pakiecik” do domu.

Fotorelacja: